Поиск       
Iсторiя життя кожного - iсторiя нашої держави України!

До перемоги веде лише та дорога, яку прокладаєш сам.

 

Довгий Станіслав Олексійович

БІОГРАФІЯ

Доктор фізико-математичних наук, професор, член - кореспондент НАН України, член - кореспондент АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки.

Станіслав Довгий народився 23 липня 1954 р. в с. Ганно - Требинівка Устимівського району Кіровоградської області. Тривалий час жив у селі. Спочатку на Кіровоградщині, а потім на Чернігівщині. В кінці семидесятих років Олексію Прокоповичу – батькові Станіслава Олексійовича, вже тоді відомому поетові, запропонували посаду завідувача редакцією поезії в Держлітвидаві України, і сім’я переїхала до Києва.

По закінченню школи С.Довгий вступив на механіко-математичний факультет Київського державного (нині національного) університету ім. Т.Г.Шевченка. Розпочав трудову діяльність в Київській середній школі № 6, потім - в Інституті автоматики Міністерства приладобудування засобів автоматизації та систем управління СРСР.

В подальшому працював в Інституті гідромеханіки НАН України, де пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділом.
Був відповідальним виконавцем та керівником ряду науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт загальнодержавного значення у галузі суднобудування, авіа- та ракетобудування.
З перших днів аварії на ЧАЕС С.Довгий працює в складі робочої групи НАН України по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Під керівництвом С.Довгого була створена організаційно-технічна система ОТС "Інформ-Чорнобиль", яка стала базовою для Мінчорнобилю України.

З 1991 по 1997 рр. С.Довгий - Генеральний директор Науково-виробничого об'єднання "Топаз-Інформ". В подальшому - директор Українського інституту досліджень навколишнього середовища і ресурсів при Раді національної безпеки і оборони України (1997-1998), Міністр у справах науки і технологій України (1998-1999), Член Ради з питань інтелектуальної власності та трансферу технологій при Президентові України (1999-2000), Голова Державного комітету України з питань науки та інтелектуальної власності (1999-2000), Голова правління ВАТ "Укртелеком" (2000-2001), Голова Державного комітету зв'язку та інформатизації України (2001-2002), Голова Спостережної ради ВАТ "Укртелеком" (2001-2003), народний депутат України четвертого скликання від блоку "За єдину Україну", №33 в списку, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту житлово-комунального господарства та зв'язку, секретар Спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього, співголова фракції Партії промисловців і підприємців України (2002-2006), народний депутат України п’ятого скликання від Блоку "Наша Україна", №28 в списку, член фракції Блоку "Наша Україна", член Комітету Верховної ради України з питань бюджету (2006-2007), народний депутат України шостого скликання від Блоку "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА", №55 в списку (2007-по т.ч.), директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України (з 2001 р.).

Президент Малої академії наук України (з 2000 р.).
С.Довгий є автором понад 240 наукових робіт, в тому числі 40 винаходів, 28 монографій та підручників.

Сфери наукової діяльності: геодинаміка навколишнього середовища, обчислювальна математика, гідродинаміка, аеродинаміка, інформаційно-комунікаційні технології, зокрема, ГІС-технології для картографії, космічне землезнавство.
Серед його учнів близько 20 кандидатів та докторів наук.

Веде велику громадську роботу як член редакційних колегій багатьох наукових журналів і збірників, очолює і є членом ряду наукових рад і товариств, міжнародних наукових організацій.

Зі студентських років С.Довгий активно займається виховною і педагогічною роботою (має 25 років педагогічного стажу в провідних вузах країни),а також Франції, Польщі, Малайзії та Росії.

Державний службовець 1-го рангу. Член Президії НАН України (з 1997 р.), член Президії ВАК України (1998-2000 рр.). Член колегії Державного комітету зв’язку та інформатизації України (з 2002 року), член Комісії з організації технологічних парків та інноваційних структур інших типів (з 2003р.), член Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки (з 2006 р.).

Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України.

Малій планеті №12189 Сонячної системи присвоєно ім'я "Довгий".


СОЗДАТЬ САЙТ


ГЛАВНАЯ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /clients/openua_net/linkmoneyssi.php was not found on this server.


Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at lm-code.ru Port 80
Биографический портал © Открытая Украина 2000 - 2007
при использовании материалов сайта, ссылка на сайт обязательна
Проект студии © «ЗЕМЛЯ»